Türkçe
English

SOYAK PARK APARTS 1.ETAP SİTE YÖNETİMİ

Apsiyon Mobil'i hemen indirin, site yaşamınıza dair tüm işleri kolayca takip edin.

Apsiyon Mobil'iHemen Yükle!
Galeri
Duyurular
SOYAK PARK APARTS STATİK PROJE
14 Şubat 2023, Salı *

Değerli Site Sakinlerimiz,                                                                                                                                          

06.02.2023 tarihinde yaşanan merkezi Kahramanmaraş olan ve toplam 10 ilimizi etkileyen 2 büyük depremin sonrasında site yönetimimize kat malikleri ve sakinlerimizden gelen birtakım sorular nedeni ile sitemizin yapımcı firması Soyak İnşaat A.Ş. ne bilgi amaçlı yönlendirmeler yapılmıştır. Konu ile ilgili Soyak İnşaat A.Ş. den gelen bilgilendirme mesajı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

 Soyak Park Aparts sahasındaki mevcut zemin durumu ve mühendislik parametreleri; saha bütününde ve tüm blokların altında, gerçekleştirilen zemin sondajları, zemin sondajlarından alınmış numuneler üzerinde yapılan laboratuar deneyleri ve jeofizik çalışmalar neticesinde konusunda uzman inşaat, jeofizik ve jeoloji mühendisleri tarafından kesin olarak belirlenmiştir. Söz konusu bilgiler hazırlanan zemin etüt raporunda ayrıntılı olarak verilmektedir.

 Soyak Park Aparts inşaatları tümüyle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanmış olan Standartlara ve Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik (2007)’e uygun olarak tasarlanmış, ilgili Yönetmelik ve Standartların gerektirdiği tüm şartlar sağlanmıştır. Saha bütününde ve tüm blokların altında ayrı ayrı sondaj çalışması ve jeofizik çalışmalar (rezistive-özdirenç ölçümleri, microtremör, presiyometre ve sismik kırılma ölçümleri) yapılmış, zemin sondajlarından alınmış numuneler üzerinde Bayındırlık Bakanlığı onaylı laboratuarda laboratuar deneyleri gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen tüm bu çalışmalar sonucu elde edilen veriler konusunda uzman inşaat, jeofizik ve jeoloji mühendisleri tarafından analiz edilmiş; proje kapsamında inşaa edilen yapıların temel zeminleri, bina-zemin ilişkileri, deprem ve doğal afet risklerine ilişkin mühendislik değerlendirmeleri ve önerileri jeolojik-jeoteknik etüt raporu olarak düzenlenmiştir. Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından da onaylanan jeolojik ve jeoteknik etüt raporunda verilen değerlendirme ve öneriler YTÜ öğretim üyeleri tarafından incelerek yapıların temel sistemleri ve depremsellikleri belirlenmiştir. Soyak Park Aparts inşaatları  belirlenen temel sistemleri ve depremselliklere tümüyle uygun olarak tasarlanmıştır.

 Betonarme Karkas sistemle inşaa edilen konut yapılarında düşey taşıyıcıların tümü betonarme perde olarak teşkil edilmiştir. Yürürlükteki şartname hükümlerinden “Deprem yüklerinin çerçeveler ile boşluksuz ve/veya bağ kirişli (boşluklu) perdeler tarafından birlikte taşındığı binalar '' şartlarında dizayn edilmiş ve tüm şartlar sağlanmıştır. Yapı temelleri radye temel olarak inşaa edilmiştir. Y.T.Ü Üniversitesi tarafından onaylı “ Arazi zemin koşulları ve Temel Sistemlerine İlişkin Değerlendirme Raporu” raporunda gerekli görüldüğü ifade edilen kısımlarda zemin güçlendirmesi olarak fore kazık sistemleri uygulanmıştır.

 

 Saygılarımızla,

 

 

 

SOYAK YAPI İNŞ. SAN. Ve TİC. AŞ.

 

                                                                                                                                                  SİTE YÖNETİMİ                                                  
2023 YILI MALİ GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI
07 Şubat 2023, Salı *

DEĞERLİ SİTE SAKİNLERİMİZ;

 

Soyak Park Aparts 1.Etap 9.Olağan Genel Kurulu İkinci Toplantısı çoğunluk aranmaksızın 05/02/2023 tarihinde gerçekleşmiştir. 2023 tahmini işletme bütçesi oy çokluğu ile, 2023 yılı için tahmini yatırım/demirbaş bütçesi oy çokluğu ile kabul edilmiştir. 2023 yılı bütçesinin sitemize hayırlı olmasını dileriz.

Yatırım/demirbaş bütçesi ödemeleri, Şubat-Mart-Nisan aylarında 3 taksit halinde ödenecek şekilde kat maliklerinin(ev sahipleri) hesaplarına tahakkuk ettirilmiştir.

                                                                                                                                                                  SİTE YÖNETİMİ
Kurban Bayramı Çalışma Planı Hakkında.
08 Temmuz 2022, Cuma *

Değerli site sakinlerimiz;

 

1. Kurban Bayramı tatili ile resmi tatil 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün aynı haftaya denk gelmesi ve iki tatil arasında kalan 13-14 Temmuz'un idari izin olarak açıklanmış olması ve personellerin bayram dolayısı ile şehir dışına çıkmaları nedeniyle; bayram sonrası 13 – 14 ve 16 Temmuz günleri idari izin verilmiştir.

 

2.Bu süreçte, sitemizde sadece güvenlik görevlilerimiz 7/24 ve acil durumlar için bir teknik personelimiz gün içi mesai saatleri 09.00-21.00 arasında görev başında olacaktır.

 

3. Teknik ve temizlik personelleri vardiyalı olarak görevlerine devam edeceklerdir.

 

4.Yönetim ofisimiz 13 Temmuz Çarşamba, 14 Temmuz Perşembe ve 16 Temmuz Cumartesi günü idari izinli olduğu için 18 Temmuz Pazartesi günü açık olacaktır.

 

5.Blok katlarımızda yeterince çöp/atık konteyneri bulunmaktadır. Çöp atıklarınızı olumsuz görüntü ve hijyen kurallarını ihlal etmeyecek şekilde lütfen konteynır içerisine atınız.

 

6.Atık ve çöplerinizi kapı önleri, konteynır yanları, merdiven boşluklarına kesinlikle  bırakmayınız.

                                                                                                                                                                Site Yönetimi
Hava Durumu
Bulutlu
Bulutlu
İstanbul
23 Mart 2023 Perşembe
8,4°C
Hissedilen 6,5°C
Nem %94
8,4°%438,6°%518,7°%4709:009,3°%329,8°%3210,2°%2812:0010,5°%2010,7°%2011,1°%2015:0010,7°%2010,7°%2007:04
24 `Mart`
`Cuma`
Daha sıcak
Daha sıcak
25 `Mart`
`Cumartesi`
Bulutlu ve güneşli
Bulutlu ve güneşli
26 `Mart`
`Pazar`
Sağanak yağış
Sağanak yağış
27 `Mart`
`Pazartesi`
Artan bulutlar
Artan bulutlar
­­­15,0°C

6,8°C
­­­17,0°C

7,9°C
­­­17,6°C

9,1°C
­­­20,4°C

11,8°C
Soyak Park Aparts 1. Etap Site Yönetimi İletişim
E-posta[email protected]
Telefon #105342934714
Telefon #202127770622
Adres
Soyak Park 1. Etap
Atakent Mh. Turgut Özal Bulvarı No:32 K:1
Küçükçekmece İstanbul
İletişim formu